filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Sundance
1999
http://www.sundance.org
Festiwal Filmowy Sundance
Główna Nagroda Jury
Najlepszy dramat
wygrane
Trzy pory roku
(1999)
Tony Bui
Podczas gdy James poszukuje w Wietnamie córki, jego życie, splata się z losami mieszkańców miasteczka Ho Chi Minh.
Udział w konkursie na najlepszy dramat
nominacje
A Slipping Down Life
(1999)
Toni Kalem
Ginewra
(1999)
Audrey Wells
Happy, Texas
(1999)
Mark Illsley
Jesienne serce
(1999)
Steven Maler
Judy Berlin
(1999)
Eric Mendelsohn
Król Joe
(1999)
Frank Whaley
Niesione wiatrem
(1999)
Gavin O'Connor
Prawda o tobie....
(1999)
Lisanne Skyler
Przygody Sebastiana Cole
(1998)
Tod Williams
Roberta
(1999)
Eric Mandelbaum
The Hi-Line
(1999)
Ron Judkins
The Item
(1999)
Dan Clark
The Minus Man
(1999)
Hampton Fancher
Trik
(1999)
Jim Fall
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Amerykański film: Jak powstawał Północny Zachód
(1999)
Chris Smith
Początkujący filmowcy próbują sfinansować swój wymarzony projekt i ukończyć produkcję niskobudżetowego horroru, który porzucili lata wcześniej.
Udział w konkursie na najlepszy film dokumentalny
nominacje
American Hollow
(1999)
Rory Kennedy
American Pimp
(1999)
Albert Hughes
,
Allen Hughes
Death: A Love Story
(1999)
Michelle LeBrun
Hitchcock, Selznick and the End of Hollywood
(1999)
Michael Epstein
Home Page
(1998)
Doug Block
Kondolencje z frontu
(1998)
Barbara Sonneborn
On the Ropes
(1999)
Nanette Burstein
,
Brett Morgen
Rabbit in the Moon
(1999)
Emiko Omori
Sex: The Annabel Chong Story
(1999)
Gough Lewis
Sing Faster: The Stagehands' Ring Cycle
(1999)
Jon Else
Speaking in Strings
(1999)
Paola di Florio
The Black Press: Soldiers Without Swords
(1999)
Stanley Nelson
The Legacy: Murder & Media, Politics & Prisons
(1999)
Michael J. Moore
The Living Museum
(1998)
Jessica Yu
The Source
(1999)
Chuck Workman
Nagroda Publiczności
Najlepszy dramat
wygrane
Trzy pory roku
(1999)
Tony Bui
Podczas gdy James poszukuje w Wietnamie córki, jego życie, splata się z losami mieszkańców miasteczka Ho Chi Minh.
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Genghis Blues
(1999)
Roko Belic
Nagroda Festiwalowa
Najlepsza reżyseria dramatu
wygrane
Judy Berlin
(1999)
Eric Mendelsohn
Utalentowana, lecz samotna nauczycielka angażuje się uczuciowo w związek ze swoim żonatym przełożonym.
Najlepsza reżyseria filmu dokumentalnego
wygrane
Kondolencje z frontu
(1998)
Barbara Sonneborn
Najlepsze zdjęcia w dramacie
wygrane
Trzy pory roku
(1999)
Lisa Rinzler
Podczas gdy James poszukuje w Wietnamie córki, jego życie, splata się z losami mieszkańców miasteczka Ho Chi Minh.
Najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym
wygrane
Rabbit in the Moon
(1999)
Emiko Omori
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
More
(1998)
Mark Osborne
Szary pracownik fabryki tworzy okulary, dzięki którym świat wydaje się piękniejszy.
Najlepszy film latynoamerykański
wygrane
Życie to gwizdanie
(1998)
Fernando Pérez
Nagroda Specjalna Jury
Dla filmu dokumentalnego
wygrane
On the Ropes
(1999)
Nanette Burstein
,
Brett Morgen
Najlepsze role aktorskie
wygrane
Happy, Texas
(1999)
Steve Zahn
Nagroda im. Waldo Salta
Najlepszy scenariusz
wygrane
Ginewra
(1999)
Audrey Wells
Wyróżnienie Specjalne
Dla filmu krótkometrażowego
wygrane
Atomic Tabasco
(1999)
James Cox
Zdobywca
wygrane
Devil Doll / Ring Pull
(1999)
Jarl Olsen
dla filmu krótkometrażowego
Nagroda Publiczności w konkursie Kino Światowe
Najlepszy dramat
wygrane
Biegnij, Lola, biegnij
(1998)
Tom Tykwer
Manni gubi pieniądze, które miał przekazać szefowi mafii. Mając kilkanaście minut na zdobycie stu tysięcy marek, prosi o pomoc swoją dziewczynę Lolę.
Nagroda Specjalna
Nagroda Freedom of Expression - film dokumentalny
wygrane
The Black Press: Soldiers Without Swords
(1999)
Stanley Nelson
Nagroda Sundance / NHK International Filmmaker
wygrane
Na pierwszy rzut oka
(2000)
Trofeum Filmowców
Dokument
wygrane
Sing Faster: The Stagehands' Ring Cycle
(1999)
Jon Else
Dramat
wygrane
Niesione wiatrem
(1999)
Gavin O'Connor
Samotna matka wraz z dwunastoletnią córką podróżuje od miasta do miasta w poszukiwaniu szczęścia i miłości.
Wyróżnieni w roku 1999
Trzy pory roku
(
3/3
)
Happy, Texas
(
1/2
)
Niesione wiatrem
(
1/2
)
Ginewra
(
1/2
)
Judy Berlin
(
1/2
)
On the Ropes
(
1/2
)
The Black Press: Soldiers Without Swords
(
1/2
)
Kondolencje z frontu
(
1/2
)
Rabbit in the Moon
(
1/2
)
Sing Faster: The Stagehands' Ring Cycle
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.