PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122541}
7,6 378 698
ocen
7,6 10 1 378698
6,9 34
oceny krytyków
Iron Man
powrót do forum filmu Iron Man

Jak w tytule. Wynudziłem się strasznie, niby coś się dzieje, ale tak naprawdę nic wartego większej uwagi niż zeszłoroczny śnieg. Wolę Batmana, Spidermana, Ghost Ridera, a tu...?

BaronQV

Tylko według Ciebie.

TheBlur

Owszem, to moja ocena.

użytkownik usunięty
BaronQV

Zgadzam sie z Tobą. Batman to jest to

użytkownik usunięty
BaronQV

Hahaha :D
Ghost ridera wolisz? :P

Nie do końca... Oglądałem z bratem, a teraz okazuje się że go niby oceniłem o.o. Ale Batman nie jest zły :D

ocenił(a) film na 1
BaronQV

To wolisz, czy nie wolisz, czy nie do końca wolisz, czy o co ci chodzi?

ocenił(a) film na 10
BaronQV

Też niezbyt rozumiem twoją wypowiedź.

użytkownik usunięty

To podobny poziom, typowe kino superbohaterskie i zupełnie nic poza tym. Dodatkowo słabe aktorstwo.

użytkownik usunięty

Mam inne zdanie, ale to chyba widać po ocenie.

użytkownik usunięty

RDJ ze swoimi dennymi sucharami się podobał? Beznadziejna gra aktorska Jeffa Bridgesa była w porządku? Szablonowość fabuły była dobra? Raczej wątpię.

użytkownik usunięty

Tobie nie. Dla mnie tak (x2)

Odnisiłem się głównie do porównania IM=GR.

użytkownik usunięty

GR jest jeszcze bardziej na odwal się, ale Iron man raczej też nie wyróżnia się niczym i ginie w morzu podobnych produkcji.

użytkownik usunięty

That's still your opinion :)

użytkownik usunięty

Niestety taka jest rzeczywistość. W czasach Batmana Nolana czy Strażników ten film to nieśmieszny gniot dla niewymagającej publiki.

użytkownik usunięty

I właśnie takie samo zdanie jakie Ty masz o IM, ja mam o Nolanowskich Batmanach (i GR oczywiście).

użytkownik usunięty

Czyli według ciebie lepszy jest film z beznadziejnym humorem, słabym aktorstwem i szablonową fabułą.

użytkownik usunięty

...

ocenił(a) film na 10

Czemu próbujesz narzucić swoją ocenę innym ? Zybex69 grzecznie ci tłumaczy swoje zdanie ( z którym ja się oczywiście zgadzam, film arcydzieło ; D ) a ty próbujesz wmówić, że filmy Nolana to ambitne kino. Rozumiem i szanuję zdanie ale mi na przykład Batman się średnio podoba.

użytkownik usunięty
Kinomaniaczka_fw

Jakie arcydzieło? Strasznie przeciętny film i nie rozumiem tego oburzenia. Przynajmniej podałem jakieś argumenty czemu ten film jest denny a mój oponent nie. Iron man przy Batmanach Nolana wypada po prostu słabo.

ocenił(a) film na 10

No dobrze, chcesz argumentacji to proszę, oczywiście w skrócie.
1. Efekty. Strój Iron mana. Zakładanie go. Każda śrubka jest dopracowana. Wybuchy.
2. Muzyka. Kawałki AC/DC . Coś wspaniałego usłyszeć hardrock podczas scen walki.
3. Aktorstwo. Rewelacyjny Robert Downey Jr. Gra po prostu nieziemsko. Mimika, zachowanie, trudno oderwać wzrok. Jego wygląda bardzo podobny do komiksowego Starka.
4. Humor. Co tu dużo pisać. Przy niektórych scenach na prawdę można się zdrowo uśmiać.
5. Fabuła. Zmiana głównego bohatera po wydarzeniach związanych z pojmaniem. Fabuła jest dość prosta, ale na pewno nie prostacka. Film ogląda się z wielkim zaciekawieniem.

użytkownik usunięty
Kinomaniaczka_fw

Efekty i muzyka są ok, dlatego ten film ma 5 a nie 3 np. Poza tym bardzo podobają mi się sceny ze Starkiem w niewoli.

Aktorstwo? RDJ gra ciągle tą samą postać, Gwyneth jest irytująca a Jeff Bridges chyba tylko w IM zagrał beznadziejnie, tym bardziej to boli, że uwielbiam tego aktora.

Humor? Hahahahaha! Te średniowieczne suchary są niby śmieszne? Jak Robert opowiadał coś niby śmiesznego to ja wtedy łapałem się za głowę i myślałem: milcz człowieku, nie kompromituj się.

Fabuła - tak, początek jest taki surowy i bardzo dobrze zrobiony, więc tym bardziej boli co dzieje się potem. Stark udoskonala zbroję i się nią bawi, a myślałem, że po ostatnich wydarzeniach bardziej dojrzał. Poza tym to kolejny szablonowy film marvela: przedstawmy genezę bohatera, dajmy kilka akcji i finałową bitwę (która imo pozostawia spory niedosyt).

ocenił(a) film na 10

Ja już podałam powody dlaczego uważam ten film za świetny. Nie będę się kłócić ponieważ każdy ma prawo do własnego zdania, co powinno być mottem tego portalu.

użytkownik usunięty
Kinomaniaczka_fw

Ludzie używają takich mott bo nie umieją dyskutować o filmach.

ocenił(a) film na 10

Aha czyli według ciebie na film webie każdy powinien kłócić się i wymuszać na siłę zmianę zdania na kimś o filmie ? O nie mój drogi, to portal na którym każdy może wyrazić swoje zdanie, dyskutować ( dyskusja, a wyśmiewanie i brak szacunku dla gust innych to coś zupełnie innego ).

użytkownik usunięty
Kinomaniaczka_fw

Każdy powinien wyłożyć konkrety, bo jak na razie nie wiem czemu według ciebie te czerstwe żarciki w Iron manie są niby takie śmieszne? Ale abstrahując już od tego ten film nie jest niczym specjalnym ani innowacyjnym wśród ekranizacji komiksów. Można sobie go spokojnie obejrzeć ale to tyle.

ocenił(a) film na 10

Jak można wytłumaczyć śmieszność filmu ? Po prostu humor jest dla mnie śmieszny, a mimika i zachowanie RDJ jest idealne.

Kinomaniaczka_fw

Moja zgoda jest po stronie Kinomaniaczki_fw. Dlaczego ? nie neguje wypowiedzi oponenta i na jego prośbę podaje sensowne argumenty których BBRodriguez nie chce, bądź nie jest w stanie dostrzec. Ten portal imo został stworzony do dyskusji o filmach, nie o gustach. Chore jest ciśnięcię po jakim kolwiek filmie bo zaczyna to przypominać fanbattle Barca vs Real. Drogi BBRodriguez, ogarnij się i chociaż z przyzwoitości, odpuść bo to nie jest poważne zachowanie.

użytkownik usunięty
Dominik_555

To nie jest poważne bronić takiego chłamu, i mam dość tego ,że jak go słusznie krytykuję to ktoś sie na mnie rzuca za wszelką cenę broniąc filmu jakby byłcokolwiek wart. Swoje argumenty podałem i są jak najbardziej trafne wzgledem tej trefnej produkcji :)

BaronQV

Mi również nie przypadł do gustu. Jak najbardziej niech podoba się innym, ale dla mnie to nic specjalnego.

Ofeflia

o i tutaj rozumiem wypowiedź ,, niech podoba się innym, dla mnie nic specjalnego,, ... a nie jak wielu pisze że gniot od razu i drażni społeczeństwo ....swoją drogą mi się film podobał ;)

ocenił(a) film na 10
danielpiw23

Mi także ; ) Polecam tym, którzy nie widzieli.

użytkownik usunięty
danielpiw23

To społeczeństwo drażni tych, którzy nazywają ten gniot gniotem. Zresztą słusznie :)

ocenił(a) film na 7
BaronQV

Film jest całkiem spoko mimo iż zdecydowanie nie należę do fanów gatunku. Te wszystkie Spider/Iron/Bat/Super i inne MANy to dla bujda na resorach ale chyba nie należy wymagać realizmu od tego typu produkcji. Dałem 7/10. Przy ocenie porównywałem tylko do innych filmów o superbohaterach i dlatego taka wysoka ocena.
Po tego typu filmy sięgam najczęściej na kacu bo można je oglądać be nadwyrężenia mózgu:D

ocenił(a) film na 10
Albano

No cóż, na swój sposób bardzo mądre podejście ; )

ocenił(a) film na 8
BaronQV

Śmieszny człowieczek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones