PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122541}
7,6 378 698
ocen
7,6 10 1 378698
6,9 34
oceny krytyków
Iron Man
powrót do forum filmu Iron Man

heh no sam nie wiem,

ocenił(a) film na 7

ogólnie powinienem sie czepiać, bo film szyty grubymi bzdurami. Skoro twórcy chcą lecieć po
fantazji i to grubo, to po co te odwołania do nauki, cały czas są naukowe wstawki, a film jest jej
(nauki) przecież kompletnym zaprzeczeniem. Czy nie moznaby np. tak wykminic fabuły, żeby
główny bohater zwyczajnie znalazł taki kostium, nie wiem, w oceanie? Po obcych czy coś? No
ale to znowu położyłoby inne watki filmu, wiec kij. W każdym razie ogólnie film mnie pozytywnie
zaskoczył, nie jest to typowy amerykański gniot, bardzo mi sie podobały takie male
niespodziewane zwroty akcji, typu jak ten czarny generał widząc kolejny iron kostium odwrócił
się w przeciwna stronę i powiedział, możne później, czy cos, choć byłoby oczywiste ze go
ubierze, albo scena końcowa. Dlatego pomimo natłoku bzdur i nieścisłości daje 7, bo film
ogólnie jest po prostu dobry.

ocenił(a) film na 6
abakumow

Kosmici to nadal zbyt naukowo. Zbroję powinno mu wykonać stado jednorożców za pomocą swoich rogów.

ocenił(a) film na 7
Apfelbaum

a czemu jednorożców?? To zbyt absurdalne, już lepiej cyklopów, ci chociaż mieli prężne muskuły i też jedną rzecz na głowie. Właściwie to powinienem teraz dać obniżyć note na 6, bez cyklopów to już nie to samo

ocenił(a) film na 7
abakumow

Cyklopów? Taki cyklop ma za duże ręce, by stworzyć precyzyjny kostium. Zbroję powinny stworzyć troskliwe misie.

ocenił(a) film na 7
matekfcb

masz racje, o tym nie pomyslalem :D:D a wiec jednak misie...

ocenił(a) film na 8
abakumow

A czytałeś komiks? Wiesz w ogóle co to Marvel?

ocenił(a) film na 7
Grochu89

no wiem wiem co to, ale komiksu nie czytałem, nigdy nie byłem fanem jakos

ocenił(a) film na 9
abakumow

Jeżeli zadajesz takie pytania, to chyba kompletnie nie wiedziałeś co zamierzasz oglądać i chyba nie miałeś styczności z takimi filmami wcześniej xD. Seria Iron Man to najlepsze filmy o superbohaterze jaki kiedykolwiek zrobiono, pomijając Avengers(mówię o indywidualnym) oraz najnowszą trylogię Batmana, bo chociaż stały się kultowe, to trudno mówić o Batmanie jako superbohaterze xD

ocenił(a) film na 7
Ryloth

moze nie kompletnie, ale rzeczywiście nie wiedziałem co mam oglądać. Tzn. tłumacząc tytuł czegoś tam sie spodziewałem, ale to wszystko. Czy ja wiem czy to najlepsze filmy o superbohaterze, w fotel mnie nie wgniotło, chociaż zdaje się na Twoja ocenę, bo w gatunku nie siedzę, pewnie gdybym miał więcej z tym styczności za dzieciaka, bardziej bym sie tym wszystkim zachwycał.

ocenił(a) film na 9
abakumow

Ja z Iron Manem miałem styczność dopiero od pierwszego filmu:) 2008 to był? Nie pamiętam, teraz mam 19 lat, więc jestem zacofany jeżeli chodzi o bohaterów:) Za dzieciaka to ja Power Rangers oglądałem:)

Ja tylko wyraziłem swoją opinię, sam oceń, czy jest to najwyższy poziom czy nie. Ale twoje uwagi to do tego typu filmów są niepotrzebne. Tak samo jest w innych filmach, jak X-men, Spider Man, Fantastyczna Czwórka, Watchmen(Manhattan) itd.

ocenił(a) film na 8
Ryloth

Czyli kolega abakumow jednak nie wiedział nic. Co do Batmana to jest on w pewnym sensie odpowiednikiem Iron Mana w świecie DC. Też mamy bogacza bazującego na technologii, a nie nabytej supermocy. Mimo wszystko klimat jest zupełnie inny i porównanie lepszy/gorszy jest wyłącznie kwestią gustu. jeśli ktoś woli coś bardziej z jajem to bardziej przypadnie mu do gustu IM, a fan mroczniejszych klimatów wyżej postawi gacka. Moim zdaniem jako trylogia lepiej wypada Batman. Wszystkie części są na równym, bardzo wysokim poziomie. Iron Man z każdą kolejną częścią jest nieco gorszy, niestety. Mimo to, nadal jest w czołówce filmów o superbohaterach i takiego Amazing Spidermana wyraźnie przebija.
Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie te filmy bazują na komiksie. Jeśli ktoś po seansie narzeka, bo w filmie są bzdury to powinien się zaznajomić choćby pobieżnie z tematem. Twórca nie może polecieć grubo z fantazją, bo to jednak film dla fanów oryginału. Inna sprawa, że wierność komiksowemu oryginałowi jest zwykle umowna.
Pzdr.

ocenił(a) film na 9
Grochu89

Z wszystkim się zgadzam poza tym, że dla mnie każda część Iron Mana jest na tym samym wysokim poziomie.

ocenił(a) film na 8
Ryloth

Rzecz gustu. Dla mnie seria za bardzo poszła w komedie, za mało w klimat. Dwójka była jeszcze ok, ale w trójce jest zwyczajnie za mało Iron Mana w Iron Manie. Choć to nadal dobry film, to już tylko nieznacznie zahacza o komiks. Nic by się w sumie nie stało, jeśli tego kostiumu by nie było.

ocenił(a) film na 7
Grochu89

no tak nie wiedzialem prawie nic, i zgadzam sie tez z Twoja argumentacja w ostratnim akapicie, wlasnie to napialem we wlasnym poscie, ze mozna by grubiej ale z drugiej strony to wszystko przecież rzecz gustu. Piszesz wysoki poziom, jednak ta wysokosc jest naprawde roznie definiowana, zreszta...

ocenił(a) film na 8
abakumow

Wysoki poziom jest wtedy, gdy film oddaje klimat komiksu, jednak robi to na tyle swobodnie, by był przyjemny i dla laików. Jeśli zachęci do sięgnięcia po komiks, gre, w ogóle wgłębienie się w dane uniwersum to już w ogóle super. Wiadomo, że nie da się wiernie upchnąć komiksu w około dwie godziny filmu. Tego jest zwyczajnie za dużo. Można jednak zachować ducha oryginału, sprzedając daną historię po swojemu. Taki był pierwszy IM, drugi z resztą też. Tylko w trójce coś już nie trybi.
Jeśli mogę coś doradzić, obczaj sobie co jest wydane z Iron Manem w polsce, poczytaj jeśli trzeba podeprzyj się wikipedią. Z tego co wiem jest też seria animowana. Niestety, nie potrafię powiedzieć, czy jest dobra, czy nie. Jeśli Cię wciągnie, obejrzyj film raz jeszcze i pewnie ocenisz go wyżej ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones